O mnie

Nazywam się Monika Tyczkowska. Uważam, że dieta cud nie istnieje i nie obiecuję cudów. Proponuję pracę nad zmianą nawyków żywieniowych, które zaowocują stopniowym uregulowaniem masy ciała, a w przyszłości zapobiegną lub złagodzą przebieg chorób, z którymi się zmagasz. Szybkie diety obniżają metabolizm i wywołują szereg niekorzystnych zmian w organizmie.

Każdy dzień jest dla mnie inspiracją do pogłębiania świadomości o zdrowym stylu życia. Odkrywanie tajników funkcjonowania ludzkiego ciała, a w szczególności wpływu pożywienia na organizm, stało się moją pasją.

Głównym założeniem w mojej pracy z pacjentem jest indywidualne podejście do każdego przypadku, zrozumienie i studiowanie problemu oraz znalezienie sposobu na jego rozwiązanie w jak najmniej inwazyjny sposób.

Jestem otwarta na różnorodne systemy żywieniowe i śledzę najnowsze trendy w dietetyce i badania naukowe. Wierzę w dietoterapię i jej ogromny wpływ na stan zdrowia. Proponuję dietę zawsze indywidualną, uwzględniającą tryb życia, preferencje i możliwości finansowe.

Po ukończeniu studiów podyplomowych z dietoterapii w Lublinie podjęłam naukę na kierunku dietetyka kliniczna w WSIiZ w Warszawie. Równolegle uczęszczam na konferencje i szkolenia nieustannie pogłębiając wiedzę. Jestem członkiem Studenckiego Koła Naukowego Dietetyki Molekularnej. Mam świadomość, że dietetyka to dziedzina, która nieustannie się rozwija i to w bardzo szybkim tempie, dlatego nie zamierzam zatrzymywać się w poszerzaniu wiedzy. a